Leedu võistlus oli osa 40-kordse ultratriatloni ettevalmistusest, mistõttu oli mu eesmärk jooks võimalikult muretult ja lihaseid säästvalt läbida. See plaan õnnestus hästi. Neljandal päeval pärast võistlust alustasin uuesti treeningutega ning juba viiendal päeval alustasin jooksutrennidega. Kui esimesed jooksud olid rahulikud ja tavapärasest ca paarkümmend lööki kõrgema keskmise pulsiga, siis nädalaga kiirused ja pulss normaliseerusid. Näiteks eilse 19 km pikkuse rahuliku jooksu keskmine kiirus oli juba tõusnud 4:07 min:sek/km kohta.
Foto: Atraks Lietuva Facebook page
Fakte Leedu ultratriatloni viimase ala (84.4 km jooksu) kohta:
- jooksu brutoaeg oli 7:06:36 (sisaldab ka ühte WC peatust ning ca 10-15 sekundilisi lühiseisakuid toidu manustamiseks);
- Garmini kella andmetel oli jooksu netoajaks 6:59:10;
- esimesed 10 km jooksin ajaga 44:57, esimese poolmaratoni aeg oli 1:38:10 ning esimese maratoni läbisin ajaga 3:28:47;
- kogu jooksu keskmine pulss oli 123 lööki minutis;
- jooksmisel kasutasin Saucony A-type 8 jooksususse.
Juunis, pärast Emsdettenis 2-kordse ultratriatloni maailmarekordi püstitamist, kirjutasin sulle blogis, et kiirel rajal ja heade ilmaoludega on võimalik maailmarekord viia alla 19-tunni piiri. Nii ka läks – Leedu ultratriatloni võistlustrass on kiire ning ilm oli ideaalilähedane. Seekord oli uue rekordi autoriks aga taas poolakas Robert Karas. Minu puhul ei olnud see Leedu võistluse puhul isegi mõeldav. Kahe- ja kolmekordse ultratriatloni maailmarekordid on ülivõimsad ning ühe hooaja (s.t. ca kolme kuu) sees ei ole võimalik seda kahel korral ületada. Ennekõike eeldab see seda, et tegemist peab olema hooaja esimese ja peamise ultravõistlusega. Lisaks peab ka ilmaga õnne olema.
Maailmarekordist ilmajäämine mind kurvaks ei tee. Vastupidi, see tõstis mu motiveeritust veelgi. Kellegi teise poolt seatud latti on vaimselt lihtsam püüda, kui üritada enda nimel olevat rekordit alistada.
Minu jaoks on väga oluline, et sain taaskord olla uue maailmarekordi sünni juures. Nüüd ma tean täpselt, kuidas ja mida on vaja edaspidi toimetada. Täpselt nagu kaks aastat tagasi, mil Robert esimest korda 2-kordse ultratriatloni maailmarekordit uuendas. Just selle oma silmaga nägemine tagas selles, et suutsin tänavu seda Emsdettenis ületada.
Foto: Atraks Lietuva Facebook page
Mis järgmiseks?
Esmaspäeval alustan ma kaheksa päeva kestvat autoreisi Kanaaridele. Fuerteventurale jõuan 23. septembril ning siis jääb mul aega neli päeva, et end valmis seada 40-päevaseks sportimiseks.