Peasponsor
START: 16. novembril 2022

8 Kanaari saare ultrajooks   

700 km
jooksmist
Järgmine katsumus
HAANJA ultra100
päev
tund
min
sek

Mis on ultratriatlon?

Ultratriatlon kujutab endast kahe-, kolme- ja enama kordse pikkusega täispikka triatlonit. Üks täispikk triatlon on 3,8 km ujumist, 180 km jalgrattasõitu ja 42,2 km jooksu. Ultratriatloneid on mitmes erinevas formaadis. Näiteks „continuous“ ja „day by day“. „Continuous“ formaadi puhul läbitakse kõik kolm spordiala katkematult üksteise järgi. „Day by day“ formaat näeb ette igal järjestikusel päeval ühe täispika triatloni läbimist.
km
Ujumist
km
jalgratast
km
Jooksmist
Käes on jälle aeg astuda samm kaugemale. Seekord siis 60 täispikka triatlonit 60 järjestikuse päevaga. Kui 6. novembril 2019. aastal 40-kordse ultratriatloni finišijoone ületasin, oli mulle selge, et see ei jää mu viimaseks taoliseks väljakutseks. Sain eelmisest korrast kogemuse ja teadmise, et on võimalik minna kaugemale ja olla varasemast kiirem.
Teen seda üksnes seepärast, et näha, milleks mu keha ja vaimujõud suuteliseks on. Mind kannustab ja inspireerib areng ning enda keha ja meele toimimise tundma õppimine. Kuna alles 41. päeval jõuan distantsi tähenduses uute tähisteni, siis olen seadnud endale ka mitmed ajalised eesmärgid. Kõik ikka selleks, et hoida igapäevaselt motiveeritust kõrgel ja fookust paigas.

Kolm kõige olulisemat ajalist eesmärki, mida asun püüdma:
  1. kõik 60 täispikka triatloni läbida 12 tunnist kiiremini. Näiteks 40-kordse ajal õnnestus see mul 39 korral 40-st. Viimasel päeval läks aeg 2 sekundit üle 12 tunni :)
  2. sarnaselt 20- ja 40-kordsele ultratriatlonile tahan katsumuse sees kõik 60 maratoni joosta alla 4 tunni;
  3. ühe täispika triatloni läbimise keskmine aeg alla 11 tunni ehk lõpetada katsumus alla 660 tunni. Teisisõnu on eesmärk olla varasemast kiirem. Näiteks 40-kordse ultratriatloni ajal kulus mul ühe täispika triatloni läbimiseks keskmiselt 11 tundi ja 6 minutit.
Ühtegi suurt tegu ei ole võimalik korda saata üksinda. Minu katsumuse õnnestumisse panustab enam kui 50-liikmeline tiim, kes vahetustega käivad mind 60 päeva jooksul kohapeal abistamas. Nii mastaapset üritust ei oleks mul võimalik korraldada ilma toetajate, koostööpartnerite ja fännide abita. Näiteks mu 2019. aasta 40-kordset ultratriatlonit toetasid läbi ühisrahastuse enam kui 700 inimest.

Kui mu tegemised sind kõnetavad ja soovid anda sellesse oma panuse, siis saad seda teha siinsamas lehel (vt allpool). 60-kordse ultratriatloniga seotud kulude kohta saad lähemalt teada siit.

Ma loodan, et sa oled leidnud või leiad elus selle, millega tegelemine paneb su silmad põlema ja südame kiiresti tuksuma, nagu ultrasport teeb seda minul.

Tänan
Rait
Start
Eesmärgist täidetud:0.00%
FiniŠ
228 km
10 800 km
2532 km